ODDĚLENÍ SMYČCOVÝCH NÁSTROJŮ
(HOUSLE, VIOLA, VIOLONCELLO, KONTRABAS)

Rádi bychom vás informovali o možnostech studia hry na smyčcové nástroje v naší škole. Vyučujeme hru na klasické smyčcové nástroje. Housle, viola, violoncello a kontrabas jsou nepostradatelnou součástí každého symfonického orchestru, smyčcového kvarteta či klavírního tria, cimbálové muziky, country kapely a dalších tradičních i netradičních nástrojových seskupení. V neposlední řadě může každý z rodiny smyčcových nástrojů figurovat v hudbě také jako sólový nástroj.

Hru na housle vyučují :
Věra Mazurková, Leokadie Obluková, Anna Morisáková, Alena Dorosiňská, Eva Vaňková, Lenka Hejnešová a Julie Černá
Hrou na violu se zabývají: Leokadie Obluková, Alena Dorosiňská
Hru na violoncello vyučuje: Jana Sklenářová
Kontrabasovou třídu vede: Jiří Mazurek

Všechny uvedené nástroje si mohou žáci u nás zapůjčit za velmi výhodných podmínek. Možná  je také výuka na nástroje opatřené elektronickým snímačem.

Na housle a violoncello se mohou učit děti hrát už od pěti let, starší děti se mohou přihlásit ke studiu kdykoliv, nejlépe před začátkem školního roku. Žáci mohou navštěvovat naši školu až do dospělosti.

Naši žáci každoročně vystupují na veřejných akcích školy:
- vánoční koncerty
- novoroční koncerty
- oborový koncert
- koncert  „Zpívejte housličky“
- soutěže a festivaly ZUŠ

Zveme vás na všechny akce pořádné naší školou, přijďte se podívat na den otevřených dveří, který se každoročně koná v červnu (přesný termín bude vždy upřesněn v aktualitách – na úvodní stránce tohoto webu).

 

 

OSTRAVA VÝUKA HOUSLE UČITEL VIOLONCELLO VÝUKA KONTRABAS UČITEL OSTRAVA VÝUKA VIOLA SMYČCOVÉ