FOTOGALERIE

Činnost školy denně přináší nespočet situací, které jsou hodny zaznamenání pro svoji pamětihodnost, krásu, originalitu nebo vtipnost. Ne vždy je po ruce fotoaparát - a i kdyby - vše by se na tyto stránky jistě nevešlo. Přesto si myslíme, že alespoň několik nejzdařilejších fotografií z každé významnější akce by se zde objevit mělo.

Protože hodně koncertů a vystoupení se nese ve znamení spolupráce mezi jednotlivými obory, považujeme za nejpřehlednější odkazy třídit podle dat a názvů akcí a nikoli podle nástrojů či odborností. Na stránkách jednotlivých oddělení jsme se však pokusili pro Vás vybrat nejzajímavější fotogalerie zaznamenávající vystoupení hráčů na příslušné nástroje a také záznamy z akcí nehudebních oborů.

Zde si hned můžete prohlédnout fotogalerie z tohoto roku i z let minulých. Klikněte na příslušný letopočet a nahlédněte do naší malé sbírky snímků. 

Zpět

Předvánoční období

Předvánoční období je tradičně vnímáno jako jakési symbolické zastavení v celoročním shonu. Ohlašuje vánoční pohodu spojenou se dny volna, očekávání dárků a rodinná setkávání. Výtvarně se s touto vánoční a novoroční tématikou začínáme zabývat  již v polovině listopadu, kdy se ještě někdy houpají na stromech listy. Děti si nezcela uvědomují, že je čeká poměrně delší soustředění nad jedním tématem. V tuto dobu již několik let věnujeme grafice, vánočním a novoročním přáničkám. S tématikou nakupování dárků, kaprů, případně zimní krajiny, či zimních radovánek. Prakticky každým rokem používáme jinou techniku. Letos v této tradici trochu narušila moje nemocenská a záskokem byla pověřena studentka OU Michaela Svobodová, která v tuto dobu na naší škole vykonávala praxi před závěrečnými zkouškami. Náměty zůstaly, pouze děti pracovaly s tuší. Pro zpestření přidaly ještě domečky z vlnkovaného papíru nalepované na papír, případně byly sestavovány do prostoru. Celé toto předvánoční úsilí vyvrcholilo příjemnou závěrečnou přehlídkou ve školní galerii v přízemí školy.

Karel Hercík, učitel VO.